30. listopadu: Martin Vasquez a Sebastian James – Radikální upřímnost

Možnost registrace spustíme s dostatečným předstihem

 

Interaktivní přednáška, která vám ukáže, že upřímnost a autenticita jsou nezbytnými předpoklady prožívání svobody v práci, životě i v mezilidských vztazích. Když našim kolegům neříkáme plnou pravdu o tom, co cítíme a prožíváme, drží nás tento pocit odpojený od ostatních v mentálním vězení. Naše práce a invence upadá do šedi a vytrácí se z ní svěžest a angažovanost. Ač se otevření k větší upřímnosti může někomu zdát ze začátku riskantní či nepatřičné, ve skutečnosti věci zpravidla dopadnou mnohem lépe, než jsme očekávali. Lhaní, předstírání a zatajování nás naopak stojí spoustu námahy, a je zdrojem většiny lidského stresu.

 

Událost je pro veřejnost a zdarma.

Na akci je potřeba se registrovat s dostatečným předstihem.

 

======================
Pondělí 30. listopadu
Od 19:30
Místnost Likešova aula, VŠE (mapa)
Kontaktní osoba: Jan Skryja
======================

 

O přednášejících:

Martin Vasquez

Vystudoval Divadelní fakultu AMU Praha a později také Divadelní fakultu JAMU v Brně v rámci doktorského studia. Absolvoval celou řadu výcviků a stáží v oblasti komunikace, a to i v zahraničí, např. v Německu, Rakousku a Francii. Jeho školeními a tréninky od roku 2001 prošlo přes 13 500 zaměstnanců mnoha společností. V zahraničí vedl řadu seminářů, např. v Die VILLA v Německém Lipsku, ve francouzském La Rochelle, polském Krakově nebo v Birminghamu ve Velké Británii. Posledních 17 let se s veškerou vášní věnuje improvizačnímu divadlu. V roce 2012 založil centrum výzkumu a rozvoje improvizace s názvem IMPRO INSTITUT, který připravuje kurzy a workshopy jak pro korporátní klientelu, tak pro veřejnost. V roce 2013 v nakladatelství Grada vydal knihu s názvem „Buďte mistry improvizace!“ a v roce 2015 „Trénink mistrů improvizace“. Připravuje řečníky v rámci TEDx Prague a mnoha dalších konferencí.

Sebastian James

Jsem vystudovaný psycholog. Akademická psychologie mně však nikdy příliš neimponovala a formálnímu vzdělání celkově nepřikládám velkou váhu. Rovněž jsem akreditovaný psychoterapeut. Absolvoval jsem čtyřletý výcvik ve skupinové psychoterapii včetně supervize a tři roky výcviku v rodinné terapii. Mou práci výrazně ovlivnil Brad Blanton – americký psychoterapeut a autor knihy Radikální upřímnost, u kterého jsem se osobně učil tři roky a jehož knihu jsem v roce 2016 přeložil pro nakladatelství Maitrea.

V životě, stejně jako ve svém povolání, považuji za nejdůležitější upřímnost, umět si hrát a ochotu si vzájemně pomáhat, a proto jsem na těchto principech založil své workshopy. Jako obrovské zdroje dále vidím schopnost nahlas přiznat svá vlastní zranění a mít kvalitní přátele. Nezajímají mě rychlé povrchní změny, ale udržitelná životní spokojenost.

 

Odebírejte YouTube kanál Cesta Úspěšných a dostanete se k záznamům z našich přednášek velmi pohodlně.