Deník Snílek | Objevte kouzla svých snů

Proč právě deník Snílek na Hithitu?

Svět snů považujeme za tu nejlepší možnou sebe-terapii. Vaše sny…

 • Hojí emoční rány.
 • Nakopávají kreativitu.
 • Otevírají brány podvědomí.
 • Zlepšují schopnost učení.
 • Otevírají nové emoční prožitky.
 • Odemykají potenciál a spiritualitu.
 • Jsou úžasným dobrodružstvím a skvělou zábavou 🙂

Čím více lidí se bude věnovat svému snovému světu, tím lepším místem tento svět bude. Díky snům budeme objevovat nové možnosti lepšího života. Nejen jako jednotlivci, ale také jako společnost.

Deník Snílek propojuje snovou teorii s praxí kouzelnou formou. Tento deník může způsobit první skutečnou změnu ve společnosti, pokud jde o vnímání světa snů. Proto jsme do jeho tvorby dali to nejlepší, co v nás je. Snílek je určený pro každého, kdo chce objevit skutečný potenciál svého snového světa.

Vybrané peníze z kampaně na Hithitu použijeme na tisk deníků, realizaci inovativních myšlenek pro případná další pokračování deníku a na rozjezd e-shopu Snílka. Našim podporovatelům chceme také přinést hodnotu v podobě členství v komunitě snílků. V rámci této komunity pro ně budeme připravovat hodnotný vzdělávací obsah v podobě kratších praktických videí, informovat je o nadcházejících událostech věnujících se snovému světu, a mnoho dalšího.

 

Deník Snílek na Hithitu | Duše K | Lucidní akademie

 

 

Deník Snílek

 

 

Kdo jsme?

Jan Skryja je expertem v oblastech lucidního snění a snové terapie. Jako host Duše K pořádané Jaroslavem Duškem promluvil o zkušenostech pocházejících z práce se snovými zážitky u stovek lidí a také o své osobní praxi. Jeho myšlenky propojují výsledky vědeckých experimentů s duchovním světem a snaží se objevit to nejlepší možné využití světa snů pro lepší život. Jan je autorem lucidní akademie a zakladatelem rozvojového projektu Cesta Úspěšných. Věří, že jemnou a vědomou prací se sny je možné udělat z tohoto světa lepší místo a přinést více hojnosti do života každého člověka. Radek Sakáč je autorem myšlenky Snílka. Radek je nadšeným snílkem a vizionářem. Jako majitel agentury ukazuje světu úžasné projekty z různých oblastí.

deník snílek

 

Jak to začalo?

Když jsem spouštěl lucidní akademii, oslovil jsem Radka Sakáče, ať do ní určitě vstoupí. V rámci minulých workshopů byl velmi aktivní a sdílel zajímavé věci, proto mě napadlo, že by byl pro akademii velkým přínosem. Radek to udělal a zavolal mi, že se se mnou chce sejít. S nadšením mluvil o myšlence, která měla potenciál umožnit lidem využívat jejich snů takovým způsobem, který změní jejich životy k lepšímu. V té chvíli jsem ještě netušil, jak geniální myšlenku měl Radek na srdci.

Když jsme se potkali, tak mi byl poprvé představen projekt Snílek. Papírový deník pro každého, kdo chce díky snům objevovat svůj skutečná potenciál. Slovo SNÍLEK je v logu záměrně rozděleno na SNI a LÉK, protože sny dokáží „léčit duši a mysl“. Tím, že vědomě pracujeme se sny (SNI), dokážeme léčit naši duši (LÉK).

Po tomto setkání mi bylo jasné, že projekt Snílka může změnit pohled lidí na oblast vědomé práce se sny. Poprvé dostanou do rukou krásně zpracovaný praktický nástroj, který je zábavnou formou provede od práce se snovými pocity až ke snové spiritualitě.

Po fázi nadšení ale nastal zajímavý zvrat…

Věděl jsem, že Snílek je naprosto unikátním projektem. Sny máme všichni a Snílek má za cíl otevírat jejich opravdový potenciál. Přesto se mi o po několika dnech nedařilo přijít na to, jak by měl tento kouzelný deník obsahově vypadat. Mělo to být jednoduché, minimalistické, ale zároveň maximálně přínosné.

Vzpomínám si na večer, kdy jsme s Radkem měli online call, a já jsem po jeho skončení pocítil opravdu silnou frustraci. Jak je možné, že se mnoho let věnuji snům, pracoval jsem se stovkami lidí, sám rozvíjím snový svět v průměru několik hodin denně, ale nevidím před svýma očima, jak by měl Snílek vypadat.

Když jsem zažíval frustraci, mentálně jsem se zastavil a ve své mysli si řekl: „Honzo, počkej chvíli. Toto je přece okamžik, kdy máš téma tvorby deníku přenést do světa snů.“ Silné emoce jsou totiž tím nejlepším přenašečem snových záměrů. Čím silnější pocit, tím je větší šance, že váš záměr ve snech budete řešit.

V noci se mi skutečně zdálo o Snílkovi. Byl to lucidní sen (věděl jsem, že jsem ve snu). Sice jsem přímo ve snu nevyřešil mou výzvu, ale cítil jsem, že je něco jinak. Cítil jsem, jako by se moje mysl vyčistila a zaměřila. Byl to krásný snový zážitek.

Ráno jsem se probudil a následné dvě hodiny jsem zažíval stav naprostého flow. Přesně jsem věděl, co mám dělat, aby vznikl takový deník, který pomůže každému člověku na jeho snové cestě tím nejlepším možným způsobem. Vypnul jsem telefon a plně jsem se věnoval jen tomu, co do mé mysli přicházelo. Měl jsem pocit, že najednou všechny mé zkušenosti a znalosti vykrystalizovali v to skutečně podstatné pro tvorbu deník.

Takto sny fungují. Někdy dostaneme odpověď přímo v nich. A někdy přijde potřebné prozření ve stavu bdělosti. Pokud je ale obrazem snu výzva, kterou právě řešíme, je pravděpodobnost napojení se na náš skutečný potenciál deseti až stonásobně vyšší. Proto chceme naučit vědomou snovou práci co nejvíce lidí.

diář snílek

 

Co je na Snílkovi výjimečného?

Aby vás cesta snílka skutečně naplňovala, musíte se především dobře bavit. Na to jsme při tvorbě Snílka mysleli. Snílek je papírový deník určený pro zápisy snů a práci s nimi. Během zapisování snů prochází snílek tzv. cestou snílka. Vždy se po určitém množství popsaných stran dostane na bod cesty, který rozvine jeho snový potenciál.

Cesta snílka

 • Objevuji své sny – snílek dostává základní informace k tomu, jak své sny zapisovat a pozorovat.
 • Cítím a prožívám – snílek začíná u svých snů vnímat nejdůležitější část. Emoce ve snech se učí rozvíjet a využívat je pro lepší život.
 • Léčím duši – v této části se snílek dozvídá, jak využívat sny pro emoční hojení. Sny hojí emoční rány (Rosalind D. Cartwright, PhD).
 • Ovládám své sny – snílek začíná rozvíjet svou schopnost lucidního snění (stav, kdy si uvědomí, že je ve snu).–
 • Poznávám ducha – snílek je připraven pustit se do poznávání spirituálního světa snů.

Snové mandaly

Cesta snílka vás má bavit. Čím více se s deníkem propojíte, tím kouzelnější snové okamžiky zažijete. Proto je na konci každého bodu z cesty snílka snová mandala. Tu si můžete vybarvit přesně tak, jak to budete cítit. Zkuste na sebe v tomto procesu nechat působit vaši oblíbenou hudbu. Mandaly jsou obrazce, které se využívají při velmi mocných rituálech a meditacích. Do těchto mandal bude pronikat vaše duše. Budete se díky nim napojovat na vaše nejlepší já. A tento potenciál opravdových možností se propojí se světem snů.

Afirmace

Stránky určené pro zápisy vašich snů jsou doplněny o velmi účinné afirmace. Tyto věty si můžete pravidelně opakovat a usnadnit si tak cestu ke skutečným plodům snové terapie a lucidního snění. Nejsilnější afirmace jsou ty, které pronesete nahlas.

Krásné provedení

Ze Snílka jsme chtěli udělat něco kouzelně krásného. Proto jsme oslovili velmi šikovný tým lidí, který pro deník připravil vše potřebné. Výjimečný fotograf Juraj Guráň z Mocup space nám pomohl vystihnout kouzelný zážitek při používání Snílka. Zároveň spolupracujeme s profesionálními grafiky, aby vše v deníku dávalo smysl a vaše cesta rozvoje byla co nejplynulejší. Na Snílkovi pracuje několik lidí a z této velmi silné synergie se rodí výjimečný projekt, který přiblíží magii světa snů každému, kdo se bude chtít nechat tímto světem okouzlit.

 

 

Zápisník snů, diář Snílek

 

 

 Deník Snílek na Hithitu | Duše K | Lucidní akademie