11. června: Jan Muhlfeit a Kateřina Novotná – Odemykání studentského potenciálu

Chci se registrovat

 

Každé dítě se narodí jako originál s řadou talentů a silných stránek. Současný školní systém je ale bohužel často nerozvíjí a zaměřuje se spíše na stránky slabé a eliminaci chyb. Důležité je pomoci dětem/studentům jejich talenty najít, podpořit je v rozvoji a naučit je začít silné stránky efektivně využívat i v jejich životě.

Lidé dělají často 4 základní chyby, které jim neumožní využívat jejich potenciál naplno:

  • snaží se zlepšovat slabiny a nesoustředí se na silné stránky
  • formulují nejdříve plán, tedy co a jak budou dělat, místo toho, aby si položili otázku o jejich poslání na světě – a sice proč to budou dělat
  • snaží se řídit čas místo toho, aby řídili svoji energii
  • soustředí se prvotně na úspěch místo toho, aby prožívali štěstí již na svojí cestě za úspěchem

 

Přednáška osvětlí divákům stěžejní body v pochopení silných stránek nejen u dětí, ale i studentů a dospělých. Dozví se mimo jiné i jak funguje náš mozek ve stresu, jak se stresem pracovat či proč je důležitá nejen motivace, ale také inspirace.

Událost je pro veřejnost a zdarma.

Na akci je potřeba se registrovat s dostatečným předstihem.

 

======================
Pondělí 11. června
Od 19:30
Místnost RB 101, VŠE (mapa)
Kontaktní osoba: Jan Skryja
======================

 

O přednášejících:

Jan Muhlfeit je globální stratég, kouč mentor a autor bestselleru The Positive Leader (Pearson 2016)/Pozitivní leader (Albatros Media 2017) . Jeho osobní poslání: “Pomáhám jednotlivcům, organizacím a zemím na celém světě, aby odemkli svůj lidský potenciál”.

Jan má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací během své téměř 22 let dlouhé kariéry v Microsoftu, kde působil na různých vedoucích pozicích. Ve své poslední roli (2007-2014) byl Presidentem pro Evropu, Microsoft Corporation. Na základě své globální zkušenosti vytvořil zcela unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy. Jan učí svoje kursy „Odemykání lidského potenciálu“ a „Odemykání týmového potenciálu“ po celém světě. Je dále spolu s Kateřinou Novotnou spoluatorem úspěšného semináře „Odemykání dětského potenciálu.“

 

Kateřina Novotná má více než deset let zkušeností s prací s dětmi v předškolním i školním věku. Rozvoji dětské kreativity se začala věnovat již při svých studiích na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde tomuto tématu zasvětila i svou diplomovou práci. V kurzu Odemykání dětského potenciálu se společně s Janem Mühlfeitem snaží dětem pomoci pochopit, jak fungují jejich silné stránky a talenty.

Pod vedením Jana Mühlfeita prošla Kateřina koučovacím výcvikem a nyní se, kromě seminářů věnovaným dětem a rodičům, plně věnuje také vedení kurzů pro studenty a učitele. Je členkou harvardského institutu koučinku.